top of page
IMG_0426_edited.jpg

NEDLUHY

O platech se přeci nemluví a o konkrétních financích už vůbec ne. Podle průzkumu z roku 2022, který provedla Česká bankovní asociace jen 13 % Čechů si vždy vystačí s vlastními znalostmi ve světe financí. Ačkoliv se to tak nemusí zdát, tak finance a finanční zdraví je v České republice stále dosti tabuizované téma a proto se o něm musíme začít bezpečně bavit.

Popis workshopu

Moderní interaktivní workshop NEdluhy od Projektu Lajfr, díky kterému se vaši žáci stávají finančně gramotnými a zodpovědnými mladými lidmi. Navržen v souladu s Národní strategií finančního vzdělávání 2.0, tento workshop je určen pro žáky 6.-9. tříd ZŠ a 1. ročníků SŠ.

NEdluhy nabízí inovativní přístup k učení o financích prostřednictvím práce ve skupinách, práce s recherchí a na úkolech, které budou pomoci QR kódů řešit. Workshop přináší neformální vzdělávání, které je zábavným a efektivním prvkem b procesu vzdělávání.

Během besedy se žáci naučí:

- Základy osobních financí (rozpočet, spoření, investice)
- Správné použití bankovních služeb, platebních karet a půjček
- Jak se vyhnout dluhovým pastem a řešit finanční problémy
- Rozvíjet finanční plánování a rozhodovací dovednosti

Workshop také pokrývá aktuální témata jako rozdíly mezi kreditními a debetními kartami, nástrahy na sociálních sítích ohledně financování, brigády, daně, studentské slevy či zhodnocení investičního rizika.

NEdluhy představuje novou generaci finančního vzdělávání a pomáhá mladým lidem vybudovat zdravý vztah k penězům. Objednejte si tento preventivní workshop pro vaše žáky a získejte tak přidanou hodnotu pro jejich budoucnost!

Během workshopu budou studenti mít možnost aktivně se zapojit do různých aktivit, diskuzí a praktických cvičení, které jim pomohou lépe porozumět financím a svým potřebám. 

Workshop vedou zkušení lektoři s certifikátem ČNB.  Celý program je postaven v souladu s Národní strategií finančního vzdělávání 2.0, RVP a je navržen na základě dat z případové studie se studenty a učiteli z celé České republiky.

Podrobnosti

Délka workshopu: 60 min

Beseda je určená pro 6. – 9. ročník ZŠ a pro 1. - 4 ročníky SŠ

Maximální počet účastníků na jedné besedě je 32 studentů.

Nutné technické vybavení: Projektor s HDMI/ VGA nebo USB-C. Připojení Wi-Fi pro studenty popřípadě zařízení techniky podporující skenování QR kódů. Minimálně 4 ks - jeden do každé pracovní skupiny. Studenti mohou použít svá zařízení, ale je nutné zajistit jejich připojení k internetu.

Cena besedy včetně dopravy je 3 950 korun.

bottom of page