top of page

Partnership-building activity for organisation working with NEET´s

Na fotce s Eva Holečková z Městský dům dětí a mládeže Sluníčko Aš, Adéla Mašková z Místní akční skupiny sv. Jana z Nepomuku a Lukáš Rychetský z Projektu Lajfr


Tento týden jsme vyrazili do Švédska. Cílem naší cesty bylo krásné město Malmo, kde se konal vícedenní event zaměřený na vzdělávání a integraci mládeže mimo systém vzdělávání, zaměstnání nebo tréninku, tzv. NEET. Byli jsme plni nadšení a zvědaví, co nám tato akce přinese.


První den byl jako průzkum nového světa. Ponořili jsme se do víru inspirativních přednášek, workshopů a diskusí a seznámili se s lidmi z různých organizací. Každý z nich měl svůj příběh a zkušenosti s prací s mladými lidmi v NEET situaci. Bylo skvělé slyšet jejich příběhy a moci se podělit o své.


Dny plné nových poznatků nám přinesly mnoho nových nápadů a inspirace pro naši práci. Zaměřovali jsme se na různá témata - od využití programu Erasmus+ jako nástroje pro zapojení mládeže do společnosti, přes vytváření partnerství a sítí s obcemi a neziskovými organizacemi, až po získání konkrétních nástrojů a strategií pro podporu mladých lidí v NEET situaci.


Nejvíc nás potěšilo setkání s našimi českými kolegy - Evou Holečkovou z Městského domu dětí a mládeže Sluníčko Aš a Adélou Maškovou z Místní akční skupiny sv. Jana z Nepomuku. Těšíme se na budoucí spolupráci a jsme rádi, že jsme mohli navázat i mnohá zahraniční partnerství.


Celkově nám tato akce přinesla mnoho nových poznatků a uvědomili jsme si, jak můžeme ještě lépe pomáhat mladým lidem, kteří potřebují naši pomoc. Byla to nejen velmi poučná, ale také velmi inspirující a motivující cesta.


Teď, když jsme zpátky v Čechách, si uvědomujeme, jak cennou příležitostí k učení a růstu byla naše účast. Jsme vděční za tuto zkušenost a těšíme se na další spolupráci a rozvoj v oblasti podpory mladých lidí v NEET situaci. S tímto zážitkem v srdci se teď můžeme vrhnout do další práce s ještě větším nasazením.Comentarios


bottom of page