top of page

V poho být a E-shop na lásku v Domažlicích
V pátek 23. června 2023 jsme navštívili Střední odborné učiliště v Domažlicích.


První z programů "E-shop na lásku", se zaměřil na online seznamování. Při besedě jsme se snažili mladým lidem představit jak úskalí, tak i příležitosti, které tato forma seznamování přináší. Diskutovali jsme o bezpečnosti, zodpovědnosti a sexuálním zdraví. Cílem nebylo strašit, ale připravit studenty na to, jak se v online světě co nejbezpečněji pohybovat.


Druhý program, workshop "V poho být", se věnoval duševnímu zdraví a psychické pohodě. Ve světě, který je pro mladé lidi často plný stresu a nároků, je nesmírně důležité umět rozpoznávat příznaky duševních potíží a vědět, jak se s nimi vyrovnat. Během workshopu jsme se zaměřili na rozpoznávání stresu a duševních nemocí, diskutovali jsme o technikách prevence a udržování duševní pohody. Posilovali jsme emoční dovednosti studentů a pracovali na zlepšení mezilidských vztahů.


Oba programy byly navrženy tak, aby byly nejen přínosné, ale také zajímavé. Věříme, že forma interaktivních diskuzí a praktických cvičení umožnila studentům lépe pochopit a vstřebat předkládané informace.


Tento pátek byl pro nás další zastávkou v našem pravidelném úsilí o prevenci a podporu zdraví mladých lidí. S radostí se těšíme na další podobné akce a na možnost pomáhat mladým lidem lépe zvládat výzvy současného světa.

Comments


bottom of page