top of page

V poho být v Ostrově

V pondělí 17. dubna jsme v rámci projektu Lajfr uskutečnili workshop s názvem "V poho být" na Základní škole Masarykova 1289 v Ostrově.


Jako lektor tohoto projektu jsem měl tu čest vést skupinu žáků 8. a 9. ročníku ZŠ, kteří se během 100 minut intenzivního tréninku seznámili s technikami, jak rozpoznat příznaky stresu a duševních nemocí, prevenci stresu a udržení duševní pohody, posilování emočních dovedností a zlepšení mezilidských vztahů.


Workshop byl navržen tak, aby žáci získali praktické nástroje a dovednosti, které jim pomohou lépe zvládat stres ve škole, doma i ve svém osobním životě. Naše cíle byly především naučit žáky, jak rozpoznat příznaky stresu a duševních nemocí, aby byli schopni včas zareagovat a vyhledat pomoc pro sebe nebo své blízké.


Během workshopu jsme se zaměřili na techniky prevence stresu a udržení duševní pohody. Žáci se naučili různým relaxačním technikám, které jim pomohou uvolnit se a zvládnout stresové situace. Dále jsme se věnovali posilování emočních dovedností, které jsou klíčové pro zlepšení mezilidských vztahů a celkového pocitu štěstí a spokojenosti.


Jsem rád, že jsem mohl být součástí tohoto workshopu a vidět, jak žáci získávají nové dovednosti a nástroje, které jim pomohou zlepšit svůj život. Je důležité, abychom se jako společnost zaměřili na prevenci duševních nemocí a poskytli mladým lidem nástroje k tomu, aby byli šťastnější a spokojenější s tím, kým jsou.
Comments


bottom of page